You are here:  / Prestige nieruchomości / międzyrzecz woj lubuskie

międzyrzecz woj lubuskie

The dream house 43Współczesna architektura czerpie inspirację z natury, ale jednocześnie stosuje proste formy. Do wykończenia nowo powstających nieruchomości wykorzystuje się metal i szkło. Powszechne jest zastosowanie w nich nowoczesnych technologii. Współczesna architektura uczyniła z elementów technologicznych (np. żaluzji, baterii słonecznych) rodzaj ozdoby elewacji. Dawniej, wykorzystywano do tego celu ornamenty, dziś elementy, które są także użyteczne.
Architektura budynków wielorodzinnych zazwyczaj unika wszelkiego rodzaju ekstrawagancji i stawia raczej na funkcjonalność zarówno budynku, jak i całego terenu przynależnego do nieruchomości.
Architektura budynków użyteczności publicznej chętniej sięga po bardziej awangardowe rozwiązania. Nieruchomości takie jak np. biurowce, galerie handlowe, obiekty sportowe i kulturalne często przypominają formy występujące w przyrodzie. Charakterystyczne dla tego stylu są budynki o niezwykłej plastyczności bryły. Często architekci tego typu nieruchomości przedkładają wygląd budynku nad jego funkcjonalność.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: