You are here:  / Mieszkania na sprzedaż międzyrzecz / Jasna podłoga – dobry czy zły pomysł?

Jasna podłoga – dobry czy zły pomysł?

Jasna podłoga – dobry czy zły pomysł?

Jeszcze do niedawna w polskich domach rządziły odcienie brązu. Taki trend dotyczył zarówno podłogi, mebli, jak i dodatków. Na szczęście coraz bardziej otwieramy się na różne kolory, zestawienia barw i ciekawsze kompozycje. Podobnie w podłogach można zaobserwować większą dowolność. Nie trzeba ulegać standardom, warto tutaj poszukać swoich własnych pomysłów i tego, co najbardziej nam się podoba.

Brązowa podłoga jest banalna, więc taki pomysł można od razu porzucić, lepiej zastanowić się nad czymś znacznie bardziej oryginalnym. Na podłodze doskonale prezentują się ciemne barwy takie jak intensywny grafit, który niemal wpada w niebieski, czy modny swego czasu kolor wenge. Jednak dzisiaj coraz więcej osób decyduje się także na jasne panele, które także zapewniają doskonały efekt. Niektórzy jednak uważają, że mają one także wiele wad, ale czy to na pewno prawda?

Wszystkie panele czy deski nie są jednolite, ale mają konkretną fakturę. Mamy zatem konkretne słoje drewna, jakie sprawiają, że uzyskujemy doskonały efekt estetyczny, ale nie tylko. Taka budowa deski podłogowej sprawia również to, że zabrudzenia i kurz nie są aż tak bardzo widoczne. Tak naprawdę na jasnej podłodze zabrudzenia są mniej widoczne, więc jest to dodatkowy atut takiego wyboru. Dzisiaj bardzo modne kolory to dąb sonoma czy jasny klon. Warto decydować się na odcienie szarości, bardzo modne są także białe podłogi. Ten trend dotyczy zarówno paneli i desek drewnianych, jak i kafelek i gresu, więc rzeczywiście w bardzo ciekawy sposób można zaaranżować swoje wnętrza.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: