You are here:  / Dk prestige / Elektropolerowanie metali

Elektropolerowanie metali

Elektropolerowanie metali (8)Jak przywrócić do życia stary żyrandol po dziadkach, znaleziony na strychu, który pamięta jeszcze czasy króla Augusta i składa się z wielu ze sobą pospawanych elementów? Jak sprawić, żeby zabłysnął jak w czasach świetności?
Oczywiście można spróbować metodą tradycyjną, czy po prostu wypolerować, co jest bardzo męczące i czasochłonne i niestety nie gwarantuje zadowalającego efektu końcowego.
Inną metodą może być piaskowanie drobnoziarniste. Jest to sposób tani, ale zbyt agresywny dla powierzchni metalowych, zwłaszcza takich, z którymi trzeba obchodzić się nadzwyczaj ostrożnie, ze względu na wartość nie tylko finansową, ale i  emocjonalną.
Kolejną metodą jest elektropolerowanie metali. Jest to szybka i wygodna metoda obróbki stali, która w szybkim czasie i przy małym nakładzie sił i kosztów gwarantuje uzyskanie efektu powierzchni lustra. Należy jednak przed jej zastosowaniem posiąść odpowiednie informacje, gdyż ważne jest, jakich roztworów i w jakim stężeniu oraz przez jaki czas użyjemy. Najlepiej więc zasięgnąć porady fachowca.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: