You are here:  / Dk prestige / Architektura budownictwo i projektowanie

Architektura budownictwo i projektowanie

Atrakcyjne kierunki

Dziś wielu ludzi z niecierpliwością zerkało na ekrany komputerów, oczekując ogłoszenia wyników rekrutacji na studia. Niektórym z nich nie udało się dostać na studia w pierwszym naborze.
Najbardziej interesujące kierunki stawiają swoim kandydatom największe wymagania.
Architektura Budownictwo i Projektowanie to przykłady właśnie takich kierunków. Do dziś pamiętam, jakie emocje towarzyszyły mi, jak słuchałem o tym, że koleżanka z mojej klasy w liceum wybiera się na Architekturę. To brzmiało jak jakieś plany pozaziemskie. Wprost kosmicznie.
Minęło już ponad siedem lat. Nie wiem, czy moja koleżanka dostała się na wymarzony kierunek studiów. Wiem za to, że praca w pracowni projektowej to niezła frajda, ale też, że jest to bardzo wymagające zajęcie. Wiem to, ponieważ ostatnio jestem w trakcie remontu mojego domu i usługi architekta były mi do jego realizacji wprost konieczne. Obserwowałem ich sprzęt, potężne monitory, różne przyrządy. Sam nabrałem ochoty na projektowanie. Zresztą amatorsko lubię się w to bawić.
Studia takie jak Architektura Budownictwo i Projektowanie są bardzo opłacalną inwestycją w samego siebie. Dziś ich absolwenci są mile widziani i wręcz rozchwytywani na rynku pracy.
Tak więc czasami warto czekać aż do ostatniej chwili na wymarzony kierunek studiów, bo może się okazać, że będzie to bardziej opłacalne, niż nauka i praca w branży wymuszonej aktualnymi warunkami. Zawsze lepiej wybierać to, do czego się czuje powołanie, bo to oznacza, że w tej dziedzinie się odnajdziemy.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: