You are here:  / Biuro nieruchomości międzyrzecz / Zakup lokali lub budynku wymagających remontu

Zakup lokali lub budynku wymagających remontu

Zakup lokali lub budynku wymagających remontu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zakup lokali lub budynku wymagających remontu wiąże się zazwyczaj z niższymi kosztami kupna ze strony inwestora. Niższy też jest czynsz dla najemców, co czasem stanowi dogodność dla małych firm.

Modernizacja lub remont budynku trwa zazwyczaj dwa lub trzy lata, ale opłaca się tego dokonać, bo zwiększa to rentowność przedsięwzięcia.

Jeżeli punkt jest atrakcyjny i ma potencjał wynajmu z pewnościa zagnieżdzą się w nim biura lub usługi. Budynek swoim stanem pracuje na swoją markę.
Czego oczekują najemcy?

Najwyższe oczekiwania mają osoby oferujące sprzedaż detaliczną. Dla nich miejsce pełni kluczową rolę wynajmu. Przed podjęciem decyzji o zakupie nieruchomości warto zastanowić się, jakie branże najchętniej zainteresują się wynajmem i na jakie warunki mogą sobie pozwolić.

W ostatnich czasach atrakcyjne stały się budynki niższej klasy, w których mieszczą się biura różnych firm. Lokalizacja i warunki nie muszą być wcale dobre – wystarczy dostęp do środków higienicznych, mediów oraz ciepło. O resztę najemcy są w stanie sami się zatroszczyć. Co prawda tu trzeba się liczyć z dość dużą rotacją najemców, co zawsze może obniżyć przychody o kilka pustych miesięcy.

Prognoza

Rynek pracy nie zmalał w ostatnim czasie pomimo wzrostu bezrobocia. Firmy zaczęły szukać oszczędności, toteż znaczący jest trend korzystania z tańszych lokali, przenoszenia działalności do własnych domów a nawet biur wirtualnych. Myślę, że rozwiązanie Ciszewskiego nadal stanowi atrakcyjny pomysł dla inwestorów zajmujących się przestrzeniami firmowymi.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: