You are here:  / Nieruchomości / Wszystko o umowie deweloperskiej!

Wszystko o umowie deweloperskiej!

Nie ważne, czy chodzi o zakup mieszkania, samochodu, odszkodowania, czy jakiekolwiek innej usługi lub produktu – zawsze podczas zawierania tego typu transakcji finansowych towarzyszy nam jedno zasadnicze pytanie: co z umową?

O ile jednak umowa w zakresie małych kwot pieniężnych nie jest dla nas aż tak istotna o tyle, w przypadku np. zakupu mieszkania staje się priorytetem dla dalszych rozmów.

Umowa deweloperska wynikająca z zainteresowania danym mieszkaniem powoli przestaje być tajemnicą. Co raz więcej źródeł, nie tylko internetowych ostrzega nas bowiem przed tym, czego w umowach unikać, na co szczególnie zwracać uwagę i czego ewentualnie powinniśmy się obawiać.

Podpisujesz umowę z deweloperem? Sprawdź, czy są w niej zawarte dane na temat:

Budynku, który jest istotą zakupu – powinniśmy otrzymać tutaj istotne parametry dotyczące jego położenia, kondygnacji, infrastruktury, otoczenia, podłączenia i rodzaju mediów,

Lokalu (jeśli kupujemy mieszkanie) – jaki metraż, które piętro, jaki stan wykończenia, rodzaj użytych materiałów, liczba pomieszczeń i rozkład,

Prac wykończeniowych – kto wykonuje biały montaż, przy użyciu jakich materiałów, jakie ogrzewanie, rodzaj instalacji.

Dlaczego zakres tych informacji jest tak istotny?

Sprawa jest prosta. Jeśli nie ustalimy dokładnie wszystkich aspektów dotyczących oddawanego do użytku mieszkania, może się okazać, że w momencie oddawania mieszkania nie będziemy mieli możliwości zwrócenia uwagi na błędy i wady materiału.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chcemy coś zakwestionować musi mieć to swoje poparcie w umowie.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: