You are here:  / Mieszkania / Stół do kuchni

Stół do kuchni

Stół do kuchni plus 4 stołki kupiliśmy w firmie z Kielc – dostawa była błyskawiczna, już po 3 dniach skręcałem cały zestaw. Tak samo było z meblościanką do pokoju gościnnego – pomimo konieczności pokrycia kosztów dostawy, za identyczny zestaw musiał bym w zwyczajnym sklepie zapłacić około 800zł więcej.

Najbardziej bałem się jednak zakupu kuchni – kupiliśmy ją w Niemczech. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni z niej, a zaoszczędziliśmy na tym kilka tyś. zł. Zaraz przypomniała mi się historia znajomego – przywiózł z Niemiec na przyczepce 2 kolektory słoneczne, a całą instalację zrobił sobie sam w dwa tygodnie. Zaoszczędził na tym jakieś 6000zł. 6000zł w 2 tyg.? Nieźle…

Szkoda tylko, że nie mogłem w podobny sposób zaoszczędzić na wymianie okien – właściciel kamienicy zamówił je w firmie, która już wcześniej wymieniała kilka okien w owym budynku. Z jednej strony szkoda, z drugiej: rozumiem go, że chciał by wszystkie okna były z tej samej firmy by przypadkiem nagle obok siebie nie była dwa zupełnie inne okna.

Nie próbuję nikomu wmówić, iż budując czy remontując dom czy mieszkanie, wystarczy włączyć Internet i nie wychodzić z domu. Sam, wiele razu szukałem po regałach różnych sklepów odpowiedniej farby, kafelek czy miedzianych rurek do instalacji C.O.

Uważam jednak, iż dziś naprawdę wiele rzeczy można o wiele taniej kupić na necie, a „gra w obronie” – czyli oszczędzanie, nawet małych kwot, jest jednym z elementarnych czynników umożliwiającym każdemu bycie kiedyś bogatym ( milionerzy o tym doskonale wieczą). Możesz się sam przekonać o tym w książce Truskawkowy Milioner.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: