You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Rozwój Śląska.

Rozwój Śląska.

Z najnowszych doniesień Emmerson Nieruchomości wynika, że Katowice są najbardziej atrakcyjnym polskim miastem pod względem relacji kosztu mieszkań do stawek wynajmu. Co prawda może daleko im jeszcze np. do Wrocławia, jednak jak twierdzą eksperci Górny Śląsk staje się coraz bardziej interesującym rejonem dla inwestorów.

Nieruchomości Katowice dopiero zaczynają wkraczać na europejski poziom. Dotąd tamtejszy rynek opanowywały niewielkie firmy deweloperskie, najczęściej działające tylko na tym terenie. Od niedawna sytuacja uległa diametralnej zmianie. W strefie górnośląskiej inwestują największe spółki, takie jak Globe Trade Centre czy ING Real Estate Development.

Przede wszystkim wielki rozwój zauważymy na rynku mieszkań pofabrycznych – lofty już istnieją w Gliwicach i Bytomiu. Natomiast w stolicy województwa już mówi się o wrześniowym początku budowy apartamentów o nazwie „Moderna”. Swoim stylem mają przypominać przedwojenne, awangardowe Katowice, a całość będzie się składać z trzech budynków o różnej ilości (5-9) kondygnacji. Powstanie osiedla jest o tyle wyjątkowe, gdyż będzie to pierwsza od lat inwestycja, w której powstaną mieszkania w ścisłym centrum miasta. Firma projektowa zadbała o komfort mieszkańców, planując w środku rozległy dziedziniec, tarasy, a nawet ogródki dla niektórych mieszkańców. Apartamenty będą liczyć od 32 do 142 metrów kwadratowych.

Miejmy nadzieję, że budowa tego obiektu, a także wielu innych, sprawi, że śląski rynek stanie się atrakcyjny nie tylko ze względu na koszty, ale również ciekawą architekturę, lokalizację i rozwój miasta i turystykę.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: