You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Projektowanie

Projektowanie

Projektowanie
1 vote, 8.00 avg. rating (77% score)

Na samym początku, gdy chcemy wybudować dom powinien on być wpierw dobrze zaprojektowany. Nie może tego zrobić każdy jak tylko chce ? projekt domu Kraków wykonywać może tylko osoba, która posiada wymaganą w tym zakresie wiedzę jak i uprawnienia.

Na polskim rynku można na wielu forach jak i w wielu katalogach spotkać oferty gotowych już projektów nowych domów. Można je zakupić po okazjonalnej cenie. Kwota za taki projekt oczywiście jest uzależniona od metrażu takiego domu, jednak waha się przeważnie w granicach do 4 000,00 zł. Każdy taki projekt może zostać zmodyfikowany na potrzeby inwestora i wiąże się to z dodatkowymi kwotami, jednak nie tak dużymi jak przy projekcie indywidualnym. Przeważnie architektonicznie nie ma problemu z wprowadzanymi zmianami w projektach powielanych.

W przypadku projektów domów indywidualnych sprawa wygląda trochę inaczej. Tutaj architekt czy też projektant musi wykazać się większą kreatywnością oraz doświadczeniem. Wielu Inwestorów nie do końca wie, czego oczekuje, ale ma to być coś wyjątkowego. W tym przypadku projekt domu jest kosztowny i kwota za całość liczona jest z metra kwadratowego.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: