You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Primacon przenośniki spiralne

Primacon przenośniki spiralne

Primacon przenośniki spiralne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bezpieczeństwo pracy przy przenośnikach

Wraz z nadejściem października bieżącego roku w życie wejdą nowe przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy w przemyśle budowlanym. Inspirację do modyfikacji prawa stanowią zatrważające statystyki zebrane w ubiegłym roku. Dotyczyły one wypadków w miejscu pracy oraz rodzajów urazów nabytych w ich wyniku. Jak się okazało, piąty rok z rzędu liderem tego niechlubnego rankingu pozostaje przemysł budowlany.

Ubiegłoroczne statystyki pokazały, iż największe zagrożenie stanowią przenośniki z powodu… Ignorancji i niedostrzegania powagi sytuacji. Przenośniki zdają się być proste w obsłudze, dlatego też często dopuszcza się do nich niewykwalifikowanych pracowników. A w takim przypadku o tragedię nietrudno.

Dlatego też od października tego roku, wraz z wejściem w życie nowych przepisów, każdy pracownik, niezależnie od zajmowanej posady, ma przechodzić szczegółowe i profesjonalne szkolenia, by być odpowiednio przygotowanym do obsługiwania niebezpiecznych maszyn wykorzystywanych w budownictwie.

słowa kluczowe: Primacon przenośniki rolkowe, przenośniki Primacon, przenośniki rolkowe Primacon, przenośniki spiralne Primacon, yalung kang