You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Polska najatrakcyjniejsza w Europie?

Polska najatrakcyjniejsza w Europie?

Polska najatrakcyjniejsza w Europie?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Polska najatrakcyjniejsza w Europie?

Firma A.T.Kerney, zajmująca się doradztwem strategicznym, przewiduje w najbliższym czasie olbrzymi „boom” w nieruchomościach na naszym rynku. Dlaczego? Według najnowszego rankingu stworzonego właśnie przez tę agencję polski rynek jest najbardziej zrównoważonym w Europie pod względem szansy i ryzyka inwestycji.

Badaniem objęto 50 krajów świata, a pod uwagę wzięto takie parametry jak: koszty budowy, ryzyko inwestycji, rentowność inwestycji oraz jakość otoczenia biurowego. Bezapelacyjnie pierwsze miejsca zajęły kraje Azjatyckie – Chiny i Indie, Polska uplasowała się na 9 pozycji. Natomiast wśród państw Europejskich nasz kraj wyprzedziła jedynie rozwijająca się Rosja.

Eksperci z A.T.Kerney mówią o olbrzymiej szansie przed którą stanęła Polska. Dodatkowym czynnikiem sprzyjającym atrakcyjności naszego rynku nieruchomości jest planowane w 2012 roku EURO, którego mamy być organizatorami. Będzie to niewątpliwie olbrzymi bodziec do rozwoju infrastruktury, a rozbudowa dróg i lotnisk z pewnością przyciągnie zagranicznych inwestorów. Wszystko zależy od tego jak wykorzystamy możliwości i potencjał jaki obecnie posiadamy. Miejmy nadzieję, że biura nieruchomości będą miały już niedługo sporo pracy związanych z rozwojem rynku nieruchomości, zapowiadanym przez „A.T. Kearney Real Estate Opportunity Index 2008″.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: