You are here:  / Biznes i Finanse / Odszkodowania z ubezpieczenia oc

Odszkodowania z ubezpieczenia oc

Wojna cenowa na rynku ubezpieczeń

Po polskich drogach z każdym rokiem porusza się coraz więcej pojazdów. Pomimo tego, że powstaje coraz więcej kilometrów autostrad, a wiele lokalnych dróg zostało przebudowanych i zmodernizowanych, liczba wypadków drogowych nadal nie spada. Nie pomaga zaostrzenie prawa i zabieranie prawa jazdy za nadmierne przekraczanie prędkości. Piratów drogowych nadal nie brakuje.
Tymczasem warto uświadomić sobie, że więcej wypadków oznacza wyższe odszkodowania z ubezpieczenia oc wypłacane przez firmy ubezpieczeniowe. Zakłady ubezpieczeń nie działają charytatywnie, więc jeśli brakuje im na wypłaty świadczeń to po prostu podnoszą ceny polis. Stąd między innymi wzięły się tak drastyczne podwyżki cen obowiązkowych polis od odpowiedzialności cywilnej. Żadna firma ubezpieczeniowa nie będzie dokładać do interesu, tylko dlatego, że klienci narzekają na zbyt wysokie ceny. W tym wypadku zależność jest oczywista, jeśli będziemy jeździć ostrożniej i powodować mniej wypadków, będziemy mieć niższe ceny polis.
Dotychczas odszkodowania z ubezpieczenia oc stanowiły poważny problem dla zakładów ubezpieczeń. Z każdym rokiem rosły wypłaty świadczeń, natomiast zbierana składka była coraz niższa. Było to efektem wojny cenowej o klienta, która doprowadziła do drastycznego zaniżenia cen polis. Wojna ta doprowadziła do wielu patologii na rynku i problemów z wypłacaniem kwot adekwatnych do wysokości szkody. Dopiero teraz, gdy ceny ubezpieczeń obowiązkowych wzrosły, firmy ubezpieczeniowe zdobyły pieniądze na wypłaty.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: