You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Nowy (drogi) Świat

Nowy (drogi) Świat

Nowy (drogi) Świat
1 vote, 5.00 avg. rating (62% score)

Nowy (drogi) Świat.

Firma Colliers International opublikowała niedawno ranking najdroższych ulic na świecie. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące szczególnie dla mieszkańców naszej stolicy, gdyż okazało się, iż powierzchnie handlowe na Nowym Świecie ceną przebijają takie miasta jak Las Vegas czy Buenos Aires.

Daleko nam jednak od wybuchów euforii z tego powodu, ponieważ wysokie ceny czynszu za wynajem powierzchni sklepowych oznaczają raczej wzrost cen w butikach i salonach aniżeli prestiż Warszawy. Dziś za metr kwadratowy lokalu na głównej ulicy stolicy płaci się 142 dolary na miesiąc. To niewiele w porównaniu do Fifth Avenue w Nowym Jorku, gdzie średnio za taki sam metraż zapłacimy ok. 1480 dolarów, jednak eksperci twierdzą, że czynsz za powierzchnie handlowe w Warszawie będzie systematycznie wzrastać. Na podwyżki szczególnie narażone są oczywiście najatrakcyjniejsze miejsca, właśnie takie jak lokale na Nowym Świecie i na innych ulicach w jej okolicy.

Ciekawych informujemy, że Warszawa zajęła w owym rankingu 63 miejsce, a miejsce na „podium” zajęły, oprócz Fifth Avenue, Champs Elysees w Paryżu, oraz Twerska w Moskwie.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: