You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Najwyższy wieżowiec w Polsce.

Najwyższy wieżowiec w Polsce.

Najwyższy wieżowiec w Polsce.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Najwyższy wieżowiec w Polsce.

Najprawdopodobniej w czerwcu 2012 roku powstanie w Poznaniu najwyższy budynek w Polsce. O 285-metrowym wieżowcu o nazwie „Poznań Forum” rozpisują się dziś czołowe polskie portale internetowe.

Projekt budynku przewiduje 55 kondygnacji. Zawierać będzie w sobie zarówno powierzchnie biurowe, jak i hotel, kasyno, luksusowe apartamenty oraz, na samym szczycie, obrotową restaurację z widokiem na Poznań. W podziemiach ma się znajdować także parking, w którym będzie można zaparkować tysiąc samochodów. Metraż całego budynku ma wynosić, bagatela, ponad 120 tysięcy metrów kwadratowych. Dodatkowym atutem projektu jest stworzenie nowych miejsc pracy – zatrudnienie w nowym wieżowcu znajdzie około 700 osób.

Cała inwestycja została wyceniona na 300 mln euro. Projekt budynku stworzyło hiszpańskie biuro AMA, które najprawdopodobniej już na początku lipca podpisze z miastem list intencyjny na temat budowy.

Dlaczego Hiszpanie wybrali akurat budowę nieruchomości Poznań ? Jak powiedział Jose Ramon Perez Sante, dyrektor finansowy inwestorów, miasto to wydało się zarówno inwestorom, jak i architektom idealne do tego typu projektu. „Poznań Forum” ma się stać wizytówką miasta, znakiem rozpoznawalnym w kraju i za granicą.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: