You are here:  / Mieszkania / Kupno mieszkania w Krakowie

Kupno mieszkania w Krakowie

Kupno mieszkania w Krakowie
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy nowe inwestycje budowlane w Krakowie mnożą się jak przysłowiowe grzyby deszczu.

Z każdej strony zalewają nas reklamy, będące przejawem agresywnej walki deweloperów o klienta, krzyczące: „To my jesteśmy najlepsi!”. Tylko skąd mamy wiedzieć, czy w rzeczywistości ta, a nie inna oferta jest lepsza?
Czy deweloper X oferuje nam lepsze warunki niż deweloper Y? A może wybrać dewelopera Z? Oto kilka porad, z których warto skorzystać, decydując się na zakup nowego mieszkania w Krakowie.

1. Cena – czy najtańsze = najlepsze?
Doskonale wiemy, że najtańsze niekoniecznie jest synonimem najlepszego – z reguły wręcz przeciwnie. Zakup nowego mieszkania nie jest małym wydatkiem – poważnie obciąża nasz budżet i niejednokrotnie zmusza do zaciągnięcia kredytu. Dlatego też warto dokładnie przeanalizować stosunek ceny do standardu mieszkania i całego budynku, bo tylko w ten sposób możemy uzyskać pewność, że trafnie ulokujemy nasz kapitał i będziemy w 100% zadowoleni z przeprowadzonej transakcji, tym bardziej, że jest to zakup na całe życie.

2. Lokalizacja
– Kraków należy do miast intensywnie rozbudowujących się, praktycznie w każdej dzielnicy powstaje nowa inwestycja. Przy wyborze mieszkania warto rozważyć dostępne połączenia komunikacyjne oraz możliwości transportu. Nie bez znaczenia jest również sąsiedztwo punktów handlowych oraz zaplecze medyczne typu przychodnie – nie mamy przecież ochoty kaszląc, kichając i gorączkując jechać przez pół miasta, by dostać się do lekarza.
– Młodzi rodzice natomiast z pewnością docenią bliskość przedszkoli i szkół oraz okoliczne place zabaw, które pozwolą bezpiecznie się wyszaleć ich pociechom.
– W przypadku traktowania zakupu mieszkania w Krakowie jako inwestycji na przyszłość warto rozważyć wysokość cen wynajmu lokali w interesującym nas rejonie. Informacje takie można uzyskać dzięki serwisom ogłoszeniowym typu www.gratka.pl, bądź też bezpośrednio u dewelopera. Bardzo często zleca on wykonanie analizy rentowności inwestycji profesjonalnym firmom, dzięki czemu otrzymane wyniki są obiektywne i odzwierciedlające stan rzeczywisty rynku.

 

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: