You are here:  / Mieszkania / Jakie okna taki widok…

Jakie okna taki widok…

Jakie okna taki widok…
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wybór okien nigdy nie należał do łatwych. W dzisiejszym społeczeństwie zdominowanym pogoniom za pieniądzem najważniejszą rolę odgrywa cena. Dlatego ludzie kupują najtańsze okna nie zdając sobie sprawy o ich przyszłych losach. Ostatnio napisała do mnie kobieta, że kupiła okna, zapłaciła bardzo dobą cenę, lecz po paru miesiącach firma znikła i nie miał jej kto naprawić okna. Wystarczy zastanowić się by zrozumieć o co tak naprawdę chodzi. Niższa cena okna nie oznacza tylko tańszych materiałów wykonania ale znaczy też oszczędność firmy X na pewnych rzeczach jak np serwis okien. Po co mieć serwis skoro to kosztuje? Lepiej obniżyć cene okien i nałapać 100 klientow więcej a o serwis martwić się póżniej. Niestety później taka firma produkująca okna nie wytrzymuje naporu ludzi zgłaszających reklamację i prościej jest jej zamknąć działalność i otworzyć pod inną nazwą. Co się “nachapali” to mają.

Niższe koszta okna to także kwestia zatrudnienia “doświadczonej kadry”. Coraz więcej firm zatrudnia ludzi z Ukrainy czy Białorusi z wizą na 3 miesiące, którzy za pracę biorą grosze, lecz jakość wykonywanej pracy jest warta tyle samo. Po 3 miesiącach kiedy dopiero zaczynają rozumieć coś z fachu, niestety muszą opuszczać kraj. Współczuję osobom które nabywały okna z początku “dostawy siły roboczej”.

Inną sprawą jest samo wykonanie okna. Można pojechać do takiej firmy X która wykonuje okna na podwórku, obejrzeć, potem jechać do bardziej doświadczonej, renomowanej firmy i łatwo stwierdzić że okna dużo się nie różnią. Więc po co przepłacać skoro nie widać różnicy? I tutaj to powiedzenie jest bardzo dobrze sformułowane. “skoro nie widać”. To, że nie widać, nie znaczy że jej nie ma. Okna pcv to nie tylko rama i skrzydło, ale to także jej najważniejsza część decydująca o statyce okna – wzmocnienie. Niestety znajduje się ono w środku a nie na zewnątrz i nie łatwo sprawdzić w gotowym oknie czy faktycznie się ono tam znajduje. Dowiemy się o tym po kilku miesiącach, może latach kiedy nasza firma będzie nabierała kolejnych klientów pod inną nazwą.

My nie mamy wątpliwości, postawiliśmy na firmę istniejącą już 15 lat. Okna drewniane i PCV Chwil to dobry wybór. Zaufało nam już wielu.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: