You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Jak uszyć pokrowce na krzesła do kuchni?

Jak uszyć pokrowce na krzesła do kuchni?

Pokrowce na krzesła do kuchni to sprawdzone rozwiązanie, dzięki któremu meblom można nadać zupełnie nowy wygląd. Dzięki nim zmieni się nie tylko wystrój wnętrza, ale też atmosfera. Na rynku znajduje się szeroki wybór pokrowców, jednak są one tak proste do uszycia, że warto wykonać je samodzielnie. Podpowiadamy, jak uszyć pokrowce na krzesła kuchenne zarówno przy pomocy maszyny do szycia, jak i ręcznie.

Co jest potrzebne do uszycia pokrowca na krzesło?

Odświeżenie mebli kuchennych to oszczędność pieniędzy i pewność, że krzesła będą oryginalne. Do uszycia pokrowca potrzebne są: dobrej jakości tkanina, maszyna do szycia, nożyczki, igła i nici, centymetr krawiecki, ołówek i szpilki. Najpierw trzeba zmierzyć długość i szerokość siedziska oraz zdjąć wymiary oparcia. Następny krok to narysowanie wykrojów pokrowca: siedziska razem z przodem nóg, górnej części oparcia, boków krzeseł i tyłu oparcia. Do każdego wymiaru należy dodać około 4 cm. Kolejną czynnością jest ułożenie wykrojów na tkaninie i wykrojenie elementów. Po dopasowaniu pokrowca do krzesła należy zszyć ze sobą wszystkie kawałki materiału, wyprasować pokrowiec i nałożyć na krzesło. Gotowe!

Jaka tkanina na pokrowiec?

Uszycie pokrowca na krzesło nie jest skomplikowaną sprawą. Aby cieszyć się eleganckim „ubraniem” mebla, należy pamiętać o wyborze odpowiedniej tkaniny. Powinna być ona gruba i solidna, ponieważ krzesła kuchenne są codziennie użytkowanie. Najlepiej wybrać materiał odporny na ścieranie. Polecamy bawełnę lub len, czyli tkaniny, z których najczęściej szyje się pokrowce na krzesła. Warto pamiętać, że materiał musi być elastyczny. Zdecydowanie prościej jest wtedy wykonać kontrafałdy. Równie dobrymi tkaninami są atłas i żakard. Najprostszym sposobem jest uszycie pokrowca przy pomocy maszyny do szycia. Jeśli nie posiadamy sprzętu, praktyczną dekorację na krzesło można uszyć ręcznie. Trwa to dłużej, ale efekty są równie zadowalające. Życzymy udanego szycia!

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: