You are here:  / Mieszkania / Jak dobrać idealną sofę do salonu?

Jak dobrać idealną sofę do salonu?

Urządzenie salonu jest dla wielu gospodarzy podstawą do utrzymania właściwego stylu mieszkania – to w końcu jego najbardziej reprezentacyjna część. A w niej prawdziwą królową jest sofa – mebel, który nie tylko dobrze się prezentuje, ale również jest niezwykle funkcjonalny w trakcie rodzinnego wypoczynku. Jak ją dobrać do reszty wystroju wnętrza?

Jaką funkcję ma spełniać sofa?

Jeżeli salon jest miejscem, w którym cała rodzina spędza większość czasu nie tylko oglądając telewizję, ale również bawiąc się, odrabiając lekcje, czy nawet śpiąc, wówczas sofa musi być bardziej funkcjonalna niż ozdobna. Szeroki, wygodny narożnik świetnie się sprawdzi szczególnie wtedy, gdy salon nocą zmienia się w sypialnię dla gospodarzy lub gości. Jeśli salon jest niewielki i występuje w domu w charakterze osobliwego pokoiku, w którym przyjmuje się gości przy herbatce, wtedy można postawić na ozdobną sofę na eleganckich nóżkach, z efektowną tkaniną obiciową i szykownymi zdobieniami, a do niej dostawić ewentualne dwa fotele i okrągły stolik kawowy. Sofa modułowa, czyli składana z osobnych fragmentów, jest świetnym pomysłem w nowoczesnych wnętrzach, w których króluje funkcjonalność. Strona https://www.kanapa.pl pełna nowości i zaskakujących propozycji kanap powinna być Twoim pierwszym krokiem, gdy myślisz o salonie idealnie spełniającym potrzeby domowników!

Sofy z ciekawymi funkcjami

Oprócz sof modułowych, które można dowolnie rozłączać na pojedyncze segmenty lub łączyć, ustawiając w różnych miejscach salonu, istnieje również wiele ciekawych modeli kanap, o których warto pomyśleć. Na przykład kanapy z funkcją relaks – z odchylanymi zagłówkami i wysuwanym podnóżkiem są świetne, gdy lubisz ucinać sobie drzemkę w salonie. Prowadząc dom otwarty na licznych gości warto pomyśleć o sofie minimum trzyosobowe, lub dwóch dwuosobowych. Z kolei dla prawdziwych miłośników dobrej lektury idealną sofą będzie tak, w której podłokietniki wbudowano półkę, doskonale sprawdzającą się na książki lub inne drobiazgi. Jeśli natomiast chodzi o wygląd i rodzaj obicia sofy – tu panuje pełna dowolność, bo idealna sofa to taka, która będzie się podobała jej właścicielowi!

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: