You are here:  / Biuro nieruchomości międzyrzecz / Inne aspekty umowy deweloperskiej, czyli?

Inne aspekty umowy deweloperskiej, czyli?

Inne aspekty umowy deweloperskiej, czyli?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Inne aspekty umowy deweloperskiej, czyli?

Czas w którym dom lub mieszkanie zostanie nam przekazane do użytku. Czas ten najlepiej jest poprzeć konkretną datą, nigdy nie uogólnieniem do danego roku, czy kwartału.

Daje to bowiem zbyt duże możliwości roszad deweloperowi w zakresie terminu zakończenia budowy naszego domu/mieszkania.

Cena, to drugi po czasie bardzo ważny aspekt w umowie. Pamiętajmy o tym, by zwrócić uwagę, czy uwzględnia ona wszystkie pomieszczenia składowe naszego mieszkania, w tym również antresolę, balkon. Jeśli nie, może się bowiem okazać, że już po zamieszkaniu w domu, przyjdzie nam dopłacić kilka tysięcy złotych za metraż, który nie został uwzględniony w ofercie.

Jeśli mowa o pieniądzach… Pamiętajmy także o karach. Mogą się ona przydarzyć zarówno po naszej stronie, jak i po stronie dewelopera. Przykładów nie wywiązania się z umowy może być wiele, najpowszechniejsze to nie oddanie domu w terminie zawartym w umowie lub nieopłacenie rat w danym terminie określonym stricte przez kupującego.

Co jeszcze powinno znajdować się w umowie: Strony umowy (kupujący, sprzedający), Przedmiot umowy (dokładny opis mieszkania, dane z księgi wieczystej), Terminy zawarcia umowy, Kwoty, które mogą dotyczyć zarówno samej nieruchomości, jak i wszystkich innych aspektów, które są z nią związane.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: