You are here:  / Nieruchomości i Budownictwo / Deweloper – Tomaszów Mazowiecki

Deweloper – Tomaszów Mazowiecki

Deweloper – Tomaszów Mazowiecki
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Co w sytuacji gdy deweloper nie wywiązał się z umowy
W sytuacji gdy deweloper nie wywiązał się z umowy lub prace zostały wykonane w sposób nieprawidłowy, nabywca ma prawo dochodzić się swoich praw. Reguluje tu ustawa, która weszła w życie w kwietniu 2012 roku (tzw. ustawa deweloperska).
Na jej mocy deweloper musi założyć w banku rachunek powierniczy, czyli pieniądze pochodzące ze sprzedaży mieszkań trafią do niego dopiero po zakończeniu całej inwestycji lub jej poszczególnych etapów. Dodatkowo musi on zapewnić nabywcy gwarancję ubezpieczeniową lub bankową, co oznacza, że w momencie ogłoszenia przez niego upadłości bank lub zakład ubezpieczeń wypłaci mu środki o określonej wysokości.
Odpowiedzialność dewelopera za wady fizyczne budynku regulowane są przepisy kodeksu cywilnego o rękojmi. W sytuacji wystąpienia wady kupujący ma prawo dostąpienia od umowy, obniżenia ceny, żądania usunięcia wad i nawet wymiany na mieszkanie pozbawione tych wad. Odstąpienie od tej umowy jest jednak niemożliwe, gdy wady są mało istotne lub zostaną od razu usunięte.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: