You are here:  / Mieszkania / Budowa domu, czy remont mieszkania o 50% taniej!

Budowa domu, czy remont mieszkania o 50% taniej!

Budowa domu, czy remont mieszkania o 50% taniej!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kupiłem w sierpniu 2007r mieszkanie. Nie było całe do remontu, ale uważałem z żoną, iż lepiej wszystko zrobić od razu, niżeli czekać i męczyć się z niekończącym się remontem miesiącami czy latami.

Mieszkanie było w starej kamienicy – stare okna z drewna, pomalowane każde na inny kolor z pojedynczymi szybami. Brak centralnego ogrzewania – to tylko te najważniejsze i najdroższe inwestycje, jakie ponieśliśmy.

Muszę przyznać, że był to mój pierwszy kontakt z pracami remontowo-budowlanymi na taką skalę. Wtedy też dopiero przejrzałem na oczy ile to wszystko kosztuje. A że mam wrodzoną niechęć do wydawania pieniędzy, starałem się zaopatrywać w jak najlepszej jakości materiały i urządzenia, przy jak najniższej cenie.

Dlaczego piszę w tytule: „50% taniej”?
– jakie było moje zdziwienie, gdy na Internecie firma z Wrocławia, oferowała kaloryfery o identycznych parametrach technicznych o około 50% taniej niżeli wielkie centra budowlane: Castorama, Praktiker czy OBI!

Najpierw myślałem, że to jakaś pomyłka. Że może owe kaloryfery są z demontażu, albo mają wady i dlatego tak niska cena. Dzwoniłem do owej firmy 5 razy pytając o wszystko. Gdy się zdecydowałem już na zakup 6 grzejników ustaliłem, iż zapłacę dopiero przy odbiorze, bo nadal niedowierzałem.

Byłem pozytywnie zaskoczony, gdy za tydzień przyjechał miły Pan, przywiózł zamówiony towar – oryginalnie zapakowany jeszcze przez producenta. Pomógł mi je wnieść, zapłaciłem i nadal nie wierzyłem, że kupiłem je o połowę taniej. Dziś, gdy na nie czasami patrzę, a są niezawodne, nadal ciężko w to uwierzyć.

Wtedy zacząłem szukać innych rzeczy na Internecie by zaoszczędzić. I tak: kupiłem łóżko w Ostrowie Wlkp., materac do niego w Poznaniu, a pościel przysłano nam z Gdańska. Zaoszczędziliśmy na tym ponad 500zł!

 

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: