You are here:  / Mieszkania / Alergicy, a pokrowce antyroztoczowe

Alergicy, a pokrowce antyroztoczowe

Alergicy, a pokrowce antyroztoczowe
1 vote, 5.00 avg. rating (62% score)

Wszyscy dbamy o czystość naszej sypialni, a szczególnie naszej pościeli. Powszechnie wiadomo, że wszędzie znajdują się roztocza i bakterie, których nie możemy zobaczyć gołym okiem, ale o których wiemy że istnieją i niestety namnażają się w naszej pościeli, co może znacząco wpłynąć na obniżenie jakości snu. Jak sobie z tym radzić?
Przede wszystkim pościel zmieniamy na czystą przynajmniej raz w tygodniu, niestety i to nie daje szansy na całkowite pozbycie się roztoczy i bakterii. A co z alergikamki dla których ten problem jest o wiele większy i trudniejszy?
Oczywiście istnieją pościele dla alergików, ale niewielu osób wie, że istnieją również pokrowce antyroztoczowe. Są dostępne zarówno w sprzedaży stacjonarnej jak i sprzedaży internetowej. Wykonuje się je np z oczyszczonego jedwabiu czy lnu, a nawet z włókien poliamidowych i poliestrowych. Pokrowce antyroztoczowe są dostępne na poduszki, kołdry a nawet materace. Jak działają takie pokrowce?
Przede wszystkim pokrowiec jest barierą, chroniącą poduszkę, kołdrę czy materac przed przedostawaniem się do nich roztoczy i bakterii, dzięki czemu sam materac czy kołdra które są nie możliwe np do wyprania w pralce nie potrzebują tak częstego prania czy czyszczenia, bo są chronione przez pokrowce. Z całą pewnością ułatwi to utrzymanie higieny pościeli, szczególnie u alergików.

Podobne artykuły tematyczne o architekturze: